1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak śluzowo naskórkowy ślinianki
Autor Wiadomość
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #61  Wysłany: 2012-02-11, 11:43  


No nie mogę, dopiero teraz przeczytałam co napisałaś. Też mam G-3 i nie myślę kłaść się do trumny :) , jeszcze tyle do zrobienia i tyle marzeń do spełnienia ( głównie do zwiedzić Piktarain małą wysepkę na Polinezji). Więc zbieraj się do kupy i walcz :trtd: jak my wszyscy :) . Serdecznie Cię pozdrawiam i ściskam.
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #62  Wysłany: 2012-02-11, 12:27  


Wszyscy macie rację i bardzo dobrze mi radzicie jest jednak jedno ale...Wy macie już za sobą zmaganie z ciężkimi przeżyciami jeśli nie całkowicie to częściowo. Ja jeszcze 35 dni wstecz nie wiedziałam nic o swojej chorobie. To spadło nagle i wersji ciężkiego kalibru, przygniotło tak ,że ciężko się nadal oddycha. Boże jak ja się staram nie popadać w zupełne odrętwienie , ale też niezyt mi to wychodzi.
Kochani dziękuję,że jesteście Ela
_________________
Tarnowianka
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #63  Wysłany: 2012-02-11, 12:50  


Tarnowianka napisał/a:
...Wy macie już za sobą zmaganie z ciężkimi przeżyciami jeśli nie całkowicie to częściowo.

Elu to nie tak,my też kiedyś dowiedzielismy się o naszych chorobach,jestesmy po leczeniu,po wznowach i w trakcie leczenia.Ja jestem raczej z tych czarnowidzących ale chyba udało mi się poraz kolejny podnieść i dalej walczyć.Walczyć puki jest cień nadziei na wyleczenie.A siły czerpię jak wampir energetyczny od wszystkich tutaj na tym forum. :dev:
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #64  Wysłany: 2012-02-11, 14:47  


Witaj Berto,
przeczytałam Twoją historię, ja też będę leczona w IO w Krakowie. We wtorek mam się tam zgłośić celem ew ustalenia terminu.
MAM DO WAS PROŚBĘ: czy ktoś coś wie nt leczenia wodą utlenioną. Olbrzymi artykuł przysłał znajomy z UK.
_________________
Tarnowianka
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #65  Wysłany: 2012-02-11, 15:30  


Woda utleniona jest doskonała do leczenia drobnych skaleczeń. Poza tym, w przypadku zatrucia, stosuje się ją do wywołania wymiotów (ale to u psów). Jej zalety można opisać w kilku zdaniach, nie trzeba do tego olbrzymiego artykułu. Na drobne skaleczenia wystarczy polać, a jak pies się struł, to trzeba mu wlać dużą łyżkę do gardła. Ot, i wszystkie zasady stosowania wody utlenionej.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #66  Wysłany: 2012-02-11, 15:33  


czyli woda utleniona w jakiś zposób wspomaga leczenie raka to bzdura. W internecie znalazłam wiele artykułow jak to cudownie działa itp
_________________
Tarnowianka
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #67  Wysłany: 2012-02-11, 15:41  


Znajdziesz tam równie wiele o tym, że warto sobie zaszyć ziarenko cieciorki, czy czegośtam, najlepiej w okolicach zadka, żeby było niewygodnie siedzieć. No i to ziarenko wyobraź sobie, wszystko z Ciebie wyssie... Posłuchaj. Z raka wyleczyć może tylko lekarz onkolog pracujący w dobrym ośrodku leczenia nowotworów. Nauka nie potwierdziła ani jednego przypadku pozbycia się skorupiaka po zastosowaniu któregokolwiek z cudownych preparatów do nabycia przez internet. Papryczki też nie działają. Gdyby którykolwiek z tych specyfików działał, to uwierz mi - koncerny farmaceutyczne już położyły by na tym łapę, i sprzedawały je za grubą kasę.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #68  Wysłany: 2012-02-11, 15:47  


OK , w takiej sytuacji to człowiek jak rzep czepia się wszystkiego i traci również zdrowy rozsądek.
_________________
Tarnowianka
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #69  Wysłany: 2012-02-11, 16:02  


Jesteś w rękach doświadczonych lekarzy - onkologów. Oni się teraz zajmują twoim leczeniem. Najważniejsze, to im nie przeszkadzać. Wiele z "cudownych" terapii doprowadzić może do wyczerpania organizmu, co zaskutkuje niemożliwością rozpoczęcia leczenia standardowego, które mogłoby zakończyć się sukcesem. Terapie takie propagują w internecie dwa rodzaje ludzi. Jedni to nawiedzeni durnie, którzy w poczuciu misji propagują nic nie dające terapie. Najczęściej to członkowie rodzin chorych, których się wyleczyć nie udało, i w poczuciu winy starają się pomóc innym chorym, najczęściej wyrządzając im jeszcze większą krzywdę, a drudzy to cyniczni hochsztaplerzy starający się zarobić na chorych i ich rodzinach. Pierwszych bym leczył poprzez wysłanie ich do hospicjów, gdzie mogliby realnie pomóc, drugich zaś postawiłbym przed sądem, i po krótkim, ale sprawiedliwym procesie niezwłocznie rozstrzelał.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #70  Wysłany: 2012-02-11, 16:57  


:) zgadzam się z Tobą w 100 proc. Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu Ela

[ Dodano: 2012-02-12, 09:52 ]
Moi mili , nadal mam kłopoty z jedzeniem , w ciągu 12 ni schudłam już 6 kg. A tu za chwilę radio i chemia.
Kupiłam nutridrinki, ale po wypiciu małej ilości z resztek śliny powstaje w buzi tak lepki, gęsty sluz , który mnie mocno zatyka. Próbuję pozbyć się go przy pomocy mucofluidu ,ale niezbyt się udaje. oprócz tego pali mnie mocno zgaga. Co robić?
_________________
Tarnowianka
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #71  Wysłany: 2012-02-13, 12:01  


Pić dużo niegazowanej wody, poza tym smarować preparatem Biotene, który zastępuje slinę. Z doswiadczenia wszyscy wiemy, ze najlepszy :) . Co do picia, a raczej jedzenia w płynie, to dla mnie lepsze było Ensure. Co do zgagi to mam ją nadal i czasami pomaga mi Rennie, ale nie wiem czy będziesz w stanie to przełknąć ze względu na miętowy smak, mnie strasznie szczypie w buzi, ale co tam kilka łez wobec wieczności ;)
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #72  Wysłany: 2012-02-13, 12:16  


małgosia_43, ale jest też Rennie owocowy, popytaj w aptekach.
_________________
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #73  Wysłany: 2012-02-13, 12:37  


Musisz się nauczyć, żeby każde jedzenie, nawet zupę popijać wodą. Weź się w garść, i staraj jeść. Do połowy radioterapii będzie Ci się pewnie poprawiało z jedzeniem, więc ten czas powinnaś wykorzystać na nabranie wagi.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Tarnowianka 


Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 136
Pomogła: 22 razy

 #74  Wysłany: 2012-02-13, 16:09  


Moi mili, od operacji mija 2 tygodnie a ja nadal nawet gerbera nie mogę przełknąć zamówiłam do domu lekarza laryngologa. Jak posłuchał jak mówię i zoaczył jak jem nawet bardzo płynne pokarmy, stwierdził,że mam porażony bądz uszkodzony nerw 9 , 10 i 12. Obawia się ,że uszkodzenie trwałe. Gdyy tak rzeczywiście miało zostać to niezbyt to wygląda ciekawie. Cięcia mam ogromne ok 60 szwów. Czy ktoś ma w/w temacie wiedzę lub miał podobny przypadek bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam Ela
_________________
Tarnowianka
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #75  Wysłany: 2012-02-13, 17:19  


Wokół pola operacyjnego stan zapalny może powodować ucisk na nerwy (tzw. naciek zapalny). Czy przyjmujesz przepisane antybiotyki, i czy lekarze przepisywali Ci jakieś środki przeciwobrzękowe?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group