1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak płuca prawego
Autor Wiadomość
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #121  Wysłany: 2011-12-13, 23:28  


Kasiu w tym rodzaju nowotworu poprostu tyle się naświetla, dlatego, że jest to bardzo obciążające leczenie mama musi być pod opieką w szpitalu.
Skorzystaj z naszej wyszukiwarki, znajdziesz dużo na ten temat.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #122  Wysłany: 2011-12-14, 17:32  


chemia podana...nareszcie...choc tez przez chwile nowa pani dr wymyslila ze moze jeszcze tomograf brzucha i za tydzien po wynik i potem decyzja...mama sie nie zgodzila i dzieki temu juz lecza...i dobrze...

co do leczenia 6 tyg w szpitalu narazie jest przeciwna..ale mowilam ze pogadamy o tym z lekarzem i z panem odrynatorem..czy to aby napewno bezpieczne naraz chemio i radioterpaia przez 6 tyg....

wynikow mamy nie znam...zalozyli z gory ze dobre...mieli tylko ob jak wychodzilam..zrobili rtg klatki...a potem podali nacl...potem cos z sodem i potasem tez....jeszcze cos schodzi...

mama zadowlona bo wszyscy jej mowia ze tez mieli goraczke po bronchoskopii i po chemi spada:)
jutro do domu a potem chyba wlew za 8 dni...
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #123  Wysłany: 2011-12-14, 19:17  


kasia123m napisał/a:
.czy to aby napewno bezpieczne naraz chemio i radioterpaia przez 6 tyg....


Na pewno wiedzą co robią.

kasia123m napisał/a:
mama zadowlona bo wszyscy


To dobrze ,że mama zadowolona zawsze lepiej będzie znosić to wszystko jeżeli będzie w dobrym nastroju.
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #124  Wysłany: 2011-12-14, 21:10  


dla dodania otuchy ..małe cuda sie zdarzaja:)))
mama dzwonila..poszla o 21 zmierzyc temperature....o tej porze juz ma zwykle 37,6-38...i malo niepadła...ma 36,6!!!!!!!to niesamowtoite..takiej temp to ona niemiala od polowy wrzesnia...i jeszcze caly dzien bez lekow na goraczke....
bo teraz po bronchoskopi to nawet po lekach niespadala ponizej 37....
 
ewe 


Dołączyła: 08 Paź 2011
Posty: 92
Skąd: Kwidzyn

 #125  Wysłany: 2011-12-14, 21:20  


Kasiu ciesze się razem z Tobą, że chemia podana. No i brak temp to też miła wiadomośc!!!




Co do bronchoskopii to moja Mama do dziś nie może zapomniec tego badania:( Bardzo źle zniosła.


Pozdrawiam Ciebie i Twoją Mamusię- trzymajcie się :tull:
_________________
Don't let it go
Never give up,
It's such a wonderful life
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #126  Wysłany: 2011-12-15, 16:24  


mama rano miala 36,3...ale jak dojechalysmy do domu 37,5...zazylaa apap...mogła?
nie dostala ponoc jakiegos zastrzyku przeciwwymiotnego..tak mowily panie na sali...

wogole mam kilka pytan...co to jest chemia amerykanska?dwie pani co dzis przyszly byly leczone taka chemia i mowia ze zmiany i guzy znikaja....ze to jakas testowana chemia i musialy wyrazic na nia zgode...dostaly ja jako chemie 2 rzutu...

wkleje wyniki mamy to zerkniecie..moim zdaniem watroba ok...czyli dlaej trzymamy sie wersji ze to tworzaca sie torbiel...wysokie crp..bardzo...stan zapalny od guza?

[ Dodano: 2011-12-15, 16:24 ]
i to

[ Dodano: 2011-12-15, 16:29 ]
navelbina to jedna z tych nowszych substancji ktore cytowalam Mariolce tak...inaczej winorelbina...?





DSC06986.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1069 raz(y) 200,61 KB

DSC06984.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1101 raz(y) 329,53 KB

 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #127  Wysłany: 2011-12-15, 17:53  


kasiu123m nie odniosę się do wynikow ale chcę zwrocić uwagę na temperaturę , o ktora tak sie martwisz otóż jesli ciepłota ciała nie przekracza 38 stopni nie bierze sie nic na jej obniżenie
dopiero powyżej 38 można zażyć tabletkę
i jeszcze jedno, schowaj termometr , sprawdzaj mamie temp całując ja w czoło , proste i bardzo skuteczne
ustami wyczujesz kiedy czoło jest cieplejsze niz normalnie, wtedy daj jej termometr
bo takie kilkukrotne mierzenie temperatury wpływa niekorzystnie na mamę ona sie martwi każda dodatkowa kreską ponad normę i ty tak samo,
trzymajcie sie
pozdrawiam
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #128  Wysłany: 2011-12-15, 18:40  


kasia123m napisał/a:
co to jest chemia amerykanska?dwie pani co dzis przyszly byly leczone taka chemia i mowia ze zmiany i guzy znikaja....ze to jakas testowana chemia i musialy wyrazic na nia zgode...dostaly ja jako chemie 2 rzutu...

Może chodzi o jakieś badania kliniczne - nie wiem, nie opieramy się raczej na zasłyszanych informacja bez grama konkretu.

kasia123m napisał/a:
wysokie crp..bardzo...stan zapalny od guza?

Być może, ale może to być też wynik choroby nowotworowej.

kasia123m napisał/a:
navelbina to jedna z tych nowszych substancji ktore cytowalam Mariolce tak...inaczej winorelbina...?

Winorelbina to nazwa substancji (cytostatyku), Navelbine to nazwa handlowa leku (czyli w Navelbine jest winorelbina, tak jak w Apapie czy Panadolu jest paracetamol).
Czy jest nowsza - nie powiedziałabym, stosowana ładnych parę lat.
_________________
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #129  Wysłany: 2011-12-15, 19:04  


a czy w tym rodzaju raka zostala prawidłowo zastosowana?
i po ilu dniach od chemi mozna sie spodziewac skutkow ubocznych jesli niewystapily natychmiast?chodzi o to ze wieczorami mama jest sama..brat w pracy...tatazjezdza jutro z delegacji ale nie wiem do kiedy....czy moze sie dziac cos co jest przeciwskazaniem do tego zeby zostawala sama?

[ Dodano: 2011-12-15, 19:10 ]
a z tych wynikow badan cos jeszcze wynika?
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #130  Wysłany: 2011-12-15, 19:23  


kasia123m, trudno jest przewidzieć kiedy nastąpią skutki uboczne po chemii i czy wogóle wystąpią. Każdy organizm reaguje inaczej na leczenie. U jednych skutki uboczne występują a u innych nie. U jednych chorych występują tuż po chemii a u innych po kilku tygodniach czy miesiącach. Mój tata nie miał praktycznie żadnych skutków ubocznych (pojawiły się zaparcia i wysypka na plecach).
Życzę Wam aby tych skutków ubocznych było jak najmniej.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #131  Wysłany: 2011-12-15, 19:53  


mama jak sie obudzila miala 37,9.....zazyla cos...troche ja gardło boli...jak wysoka moze byc goraczka...zebysmy niepanikowaly niepotrzebnie,,,,
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #132  Wysłany: 2011-12-15, 20:03  


kasia123m napisał/a:
mama jak sie obudzila miala 37,9....


Gorączka może być ,tym bardziej że równocześnie toczy się w organizmie jakiś stan zapalny stąd wysokie crp.

A jezeli chodzi o skutki uboczne to tak jak pisała Anelia
Anelia napisał/a:
U jednych skutki uboczne występują a u innych nie.


Należy obserwować mame.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #133  Wysłany: 2011-12-15, 21:38  


Cytat:
a czy w tym rodzaju raka zostala prawidłowo zastosowana?

Schemat PN jest stosowany w niedrobnokomórkowym raku płuca, więc pod tym kątem - tak.

kasia123m napisał/a:
a z tych wynikow badan cos jeszcze wynika?

Tyle, że w ciągu miesiąca nastąpiła niestety progresja zmian (badanie z 14.12 względem badania z 15.11).
_________________
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #134  Wysłany: 2011-12-15, 22:10  


to ze to sie posuwa to wiadomo bylo i bez badan...jak niebyło przerzutow w dalszych wezlach i nagle ebus i sa...ciezko powiedziec patrzac na te dwa rtg czy jest tam wiecej plam....wydaje mi sie ze jest wieksza mgla..ale ja sie nie znam...wiec chyba dobrze ze juz zaczeli leczyc....

[ Dodano: 2011-12-16, 15:47 ]
mama słabiutka masakrycznie...prawie caly dzien spi...
od kiedy po chemi moze zaczac pic te buraki?dodam ze wczesniej nie pila..ale to surowe wiec iles trzeba odczekac...na srode musi miec dobre wyniki na dolewke...( chemia była w srode)
mało je..teraz mowila ze ma ochote na barszcz...wypila jednego nutridrinka...od kawy ja odrzucilo...a wode mineralna np z sokiem malinowym?bo pije sama ale mowi ze jej niesmakuje...
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #135  Wysłany: 2011-12-16, 16:07  


kasia123m napisał/a:
od kawy ja odrzucilo...a wode mineralna np z sokiem malinowym?bo pije sama ale mowi ze jej niesmakuje...

Sporo ludzi po chemii ma kawowstręt. Też nie piłam kawy po chemii. Piłam wodę z sokiem malinowym, ale wodę przegotowaną. Po mineralnej nie było mnie dobrze (ale to każdy organizm reaguje inaczej). I woda mineralna niegazowana też mnie nie smakowała :) .

To, że mama śpi to (może) nawet dobrze. Ja też dużo spałam. W czasie snu organizm lepiej się regeneruje. Jeśli mama dużo śpi, to znaczy, że tego potrzebuje. Gorzej byłoby, gdyby Mama nie spała, wtedy człowiek bardzo się męczy.
Jeść trzeba przez rozum. Często jedzenie jest trudne, bo i w buzi czasami rośnie. Apetyt po chemii często jest żaden. Jednak trzeba jeść, organizm musi mieć dostarczaną energię.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group