1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziarnica...???:(
Autor Wiadomość
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #61  Wysłany: 2011-05-05, 21:29  


Mówiłam, ale nic nie odpowiedziała. Ja mam takie miesiączki od zawsze i nigdy żaden ginekolog nie zareagował
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #62  Wysłany: 2011-05-05, 22:26  


To podsuń jej wynik pod nos niech poczyta, niestety czasami mam wrażenie że lekarzy (a zwłaszcza w tych specjalizacjach zabiegowych) trenują jak głuchnąć kiedy pacjent otwiera usta. Poproś może żeby dała Ci zaświadczenie że układ rodny bez zmian.
_________________
sprzątnięta
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #63  Wysłany: 2011-05-05, 22:59  


Mniamnia, poczytaj portale oceniające lekarzy i znajdź jakiegoś ginekologa w twoim mieście, o którym napiszą, że potrafi wysłuchać i nie skąpi na badania (musi też oczywiście dysponować sprzętem do USG). Do takich miejsc zwykle są dłuższe terminy, ale naprawdę warto znaleźć dobrego ginekologa.

Dobrze, że będziesz miała wykonane gastroskopię i kolonoskopię. Jeśli w tych badaniach nic nie znajdą, pewnie będą Cię kierować dalej.

Jeśli chcesz wszystko przyspieszyć, to możesz iść do onkologa, tak jak pisałyśmy - nie potrzeba skierowania. Może on da Ci skierowanie na biopsję węzła i szpiku.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #64  Wysłany: 2011-05-06, 11:11  


Tylko właśnie nie wiadomo, czy ja w ogóle te węzły mam powiększone. Bo pani ginekolog powiedziała, ze one nie są powiększone. Jakie wyniki usg węzła powinny być, aby lekarze zlecili biopsję węzła. Czy tylko lekarz onkolog może dać skierowanie na biopsję szpiku i wezłów?

[ Dodano: 2011-05-06, 11:12 ]
Acha i czy ktoś mógłby polecić dobrego onkologa na NFZ, gdzie nie trzeba zbyt długo czekać?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #65  Wysłany: 2011-05-06, 11:15  


Mniamnia napisał/a:
Czy tylko lekarz onkolog może dać skierowanie na biopsję szpiku i wezłów?

W praktyce tak, jeszcze oczywiście hematolog i chirurg onkolog, ale do nich samych trzeba mieć kierowania, więc trudniej.
Mniamnia napisał/a:
Bo pani ginekolog powiedziała, ze one nie są powiększone.

Ta sama pani ginekolog, która przy takiej anemii i 10-dniowych miesiączkach nie zrobiła nawet prostego USG dopochwowego. Zaufałabym jednak lekarzowi ogólnemu, który się stara, niż pani ginekolog, która olewa.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #66  Wysłany: 2011-05-06, 11:18  


Ok. Dzisiaj mam 8 dzień miesiączki ze skrzepami:( Pójdę do dobrego ginekologa, chociaż podejrzewam, jak będzie. Ja mam takie miesiączki od zawsze. Dwa lata temu miałam robione usg dopochwowe no i pan ginekolog (bardzo dobry), powiedział, że mam poprostu bardzo grubą błonę sluzową macicy. taka uroda organizmu. chciał mi przepisać wtedy tabletki hormonalne, ale ja nie chciałam. to chyba głupota była. Dobra, ja już nie mam siły, ile czeka się na wizytę u onkologa? Tak mniej wiecej? ktoś może doradzić?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #67  Wysłany: 2011-05-06, 11:31  


Mniamnia napisał/a:
Dwa lata temu miałam robione usg dopochwowe no i pan ginekolog (bardzo dobry), powiedział, że mam poprostu bardzo grubą błonę sluzową macicy. taka uroda organizmu.

Bardzo możliwe, że wtedy to była prawda. Ale taka uroda organizmu czyni Cię podatną na endometriozę, co mogłoby wyjaśniać wiele z twoich symptomów.
Przed przyjęciem do szpitala diagnostyka ginekologiczna jest priorytetem moim zdaniem, a onkologiczna tylko tak na wypadek, gdyby się jednak okazało, że ginekologicznie wszystko ok.
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #68  Wysłany: 2011-05-06, 12:28  


ok, ale jakiego rodzaju badania ginekologiczne można by wykonać. mam zrobioną cytologię, zrobię usg i jak? Coś jeszcze?
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #69  Wysłany: 2011-05-07, 19:04  


Błagam o możliwie szybką odpowiedź, co mogę czynić. Dzisiaj obudziłam się wyjątkowo słabo, zwymiotowałam śniadanie i miałam biegunkę:( Okres 9 dzień ze skrzepami. Poszłam na pogotowie, lekarz obejrzał moje wyniki morfologii i kazał natychmiast jechać do szpitala. Dostałam skierowania na oddział ginekologiczno- położniczy, miałam zrobione usg, lekarz powiedział, że wszystko jak nówka sztuka. Że mogę mieć problemy hormonalne i moja niedokrwistość na pewno nie jest związana z miesiączkami, ponieważ ja mam wyniki, jakby ze mnie chlustało jak z wiadra, a tak nie jest. Wróciłam do domu. Czuję się strasznie, jak z waty, wyglądam jakbym tydzień nie spała, a odżywiam się bardzo dobrze, przyjmuję żelazo. morfologia stoi w miejscu, a płytki krwi wzrosły już do 480, przy normie 440:( Przy każdej morfologii r4osną, lekarze mnie olewają, co ja mam zrobić? Iść jeszcze raz na pogotowie?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #70  Wysłany: 2011-05-07, 19:19  


Mniamnia napisał/a:
lekarz powiedział, że wszystko jak nówka sztuka. Że mogę mieć problemy hormonalne

Ale o skierowanie na odpowiednie badania krwi sprawdzające to już się nie pokusił oczywiście. Wynik tego USG na piśmie chociaż dostałaś? Swoją drogą jest ono raczej mało rozstrzygające w tym momencie, więcej informacji by było, gdyby było wykonane po owulacji a przed okresem.

Naprawdę nie wiem, co Ci poradzić, zadzwoń może do tego szpitala, gdzie masz planowe przyjęcie i poproś o przyspieszenie. Chyba, że jutro poczujesz się gorzej, wtedy po prostu wezwij pogotowie i licz na to, że Cię zabiorą.

A udało Ci się po tym śniadaniu dziś coś zjeść?
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #71  Wysłany: 2011-05-07, 19:23  


Nie jadłam już nic, jest mi słabo, niedobrze:( Co oznaczają podwyższone płytki krwi? Cały czas rosną. Ja już dzisiaj wyjątkowo się słabo czuje. Mam na piśmie wyniki usg. Za raz będzie u mnie mój narzeczony, nie wiem, czy mam go prosić, aby mnie wiózł do szpitala? Do 1 czerwca to ja ducha wyzionę. Co za kraj:(((((
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #72  Wysłany: 2011-05-07, 19:28  


Mniamnia napisał/a:
Co oznaczają podwyższone płytki krwi?

Wynikają w Twoim przypadku pewnie z niedoboru żelaza.
Mniamnia napisał/a:
Za raz będzie u mnie mój narzeczony, nie wiem, czy mam go prosić, aby mnie wiózł do szpitala?

Myślę, że tak. On ma więcej energii, by wyegzekwować coś konkretniejszego.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #73  Wysłany: 2011-05-08, 12:08  


No i żyję w jakimś totalnym koszmarze:( Pojechaliśmy do tego szpitala:( Podłączyli mnie pod kroplówkę z płynem wieloelektrolitowym, wykonali znowu morfologię. Bez zmian, a więc anemia, tylko ,że dziwi mnie to, że w przeciągu kilku godzin płytki krwi skoczyłuy z 487 już do 547. nikt na to nie zwrócił uwagi, bo dostałam te wyniki i sobie lekarze poszli. Dzisiaj 10 dzień okresu, dolegliwości nasilone, okres jak w drugim dniu- obfity ze skrzepami. Już nie mam pomysłów, co mam ze sobą w ogóle zrobić. Ratunku!
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #74  Wysłany: 2011-05-08, 16:03  


Mniamnia
Jak czytam Twoje posty, to moje liche włosy dęba stają.
jedź dziewczyno do szpitala, powiedz, że mdlejesz co chwilę, wymiotujesz, jest Ci slabo itp. że z dnia na dzień gorzej, z godzinhy na godzinę...
Muszą Cię zostawić. Jeśli nie będa chcieli, zażądaj informacji na piśmie, dlaczego nie chcą Cię zostawić. Powiedz, że pojedziesz tym do NFZu, nagłośnisz sprawe w mediach itp. Nie możesz dlużej czekać, bo to już nie wyglada wesoło. Może zwykły oddział internistyczny bedzie lepszy niż ginekologiczny? Może bardziej tam się Toba zainteresują i otocza opieką?

Walcz.

pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-08, 16:04 ]
Albo po prostu wezwij pogotowie. Może tym sposobem się uda.
_________________
Katarzynka36
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #75  Wysłany: 2011-05-08, 16:08  


No to właśnie na internę się zgłosiłam wczoraj w nocy tam, gdzie mam mieć przyjęcie 1 czerwca. Powiedziałam, że mam termkin na 1, ale czuję się fatalnie, mam 9 dzień okresu ze skrzepami, że zemdlałam dwa razy, wymiotuję i mi płytki krwi rosną w zastraszającym tempie. To mi tylko morfologię zrobili i po raz kolejny powiedzieli, że mam anemię. a na ginekologicznym wczesniej mi powiedzieli, ze mam wyniki, jakby z wiadro krwi obyło. dostałam PW i tyle. Do domu. i tak cały czas, a ja już nie mam siły. Przecież do 1 to ja mogę zejść:(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group