1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziarnica...???:(
Autor Wiadomość
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #76  Wysłany: 2011-05-08, 16:46  


A prywatny hematolog? I być może w ten sposób skierowanie do szpitala?
Ja rozumiem, że brak kasy itd., ale rodzice, narzeczony nie pożyczą?
_________________
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #77  Wysłany: 2011-05-08, 21:08  


Jeszcze można spróbować 2 sposobów:
- szpital kliniczny, nawet jeżeli daleko, masz na tyle dużo papierów że może się zainteresują,
- na zmęczenie - masz pewnie b. niskie ciśnienie, niestety w tym musi Ci pomóc rodzina, niech Cię zawożą do szpitala za każdym razem gdy czujesz się słabo, Ty musisz mówić że masz mroczki przed oczyma lub ciemności, a rodzina musi występować z tekstem: ona nie ma siły chodzić, czy Pan dr zagwarantuje że wytrzyma do jutra bez pomocy?
A czy po tej kroplówce poczułaś się trochę lepiej? Bo Ty naprawdę jesteś jakąś zagadką. Wytrwałości życzę.
_________________
sprzątnięta
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #78  Wysłany: 2011-05-09, 09:56  


Nie wiem, czy poczułam się lepiej, może troszeczkę. Dzisiaj 11 dzień okresu, wspaniale przy moich wynikach:) A czy ktoś z Was wie może, od czego tak gwałtownie mogą rosnąć płytki krwi??? Tak w ogóle to bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi:)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #79  Wysłany: 2011-05-09, 10:06  


Rosną przy niedokrwistości, czy aż tak bardzo to nie wiem. Trzymaj się
_________________
sprzątnięta
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #80  Wysłany: 2011-05-09, 10:12  


No bo mnie to trochę martwi o godzinie 14 mieć 487 płytek krwi, a o 23 550:( Chyba naprawdę trzeba w worku foliowym jechać do szpitala, żeby lekarze zwrócili uwagę. AAAAAAAA i jeszcze mam naruszone enzymy trzustki:(
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #81  Wysłany: 2011-05-09, 19:18  


Mniamnia, być może faktycznie jest taka różnica, ale czasem różnice w wynikach spowodowane są tym, że badania wykonywane są w różnych laboratoriach.

Proponowałabym iść do lekarza rodzinnego i powiedzieć, że nadal czujesz się fatalnie. Być może ma możliwość przyspieszenie terminy przyjęcia.

Druga opcja to prywatna konsultacja hematologiczna o której pisała absenteeism, spróbuj w końcu chodzi o Twoje zdrowie.
Najlepiej poszukaj lekarza, który pracuje również w jakimś szpitalu, nie tylko w przychodni.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #82  Wysłany: 2011-05-10, 09:22  


No więc byłam wczoraj po raz kolejny u lekarza ogólnego. Powiedział, ze bez wątpienia wymagam natychmiastowej hospitalizacji no i wypisał kolejne skierowanie. Byłam jeszcze u prywatnego ginekologa, rzeczywiście wszystko w tej kwestii jest ekstra. Tylko, że powiedział, że tabletki anty przepisze mi dopiero po wykluczeniu innych chorób. Mam dość! Dzisiaj jadę do innego szpitala. Trzymajcie kciuki
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #83  Wysłany: 2011-05-10, 12:42  


Mniamnia, bardzo dobrze zrobiłaś, ma nadzieję, że tym razem otrzymasz należytą pomoc.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #84  Wysłany: 2011-05-10, 14:07  


Też mam taką nadzieję, bo ja chodzić nie mam siły:(
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #85  Wysłany: 2011-05-10, 18:47  


Mniamnia, byłaś w tym szpitalu?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #86  Wysłany: 2011-05-11, 14:30  


Byłam. Niestety nawet mnie nie zbadali, bo po obejrzeniu moich wyników, pan doktor stwierdził, że jeszcze nie wymagam transfuzji i że u nich nie ma miejsc. Byłam dzisiaj na usg piersi. Bardzo proszę o interpretację wyników:


Sutki o utkaniu gruczołowo- tłuszczowym z niewielkimi zmianami włóknistymi podścieliska bez zmian ogniskowych.

Przewody mlekowe wprowadzające nieposzerzone.
W obu dołach pachowych pojedyncze powiększone węzły chłonne o prawej ok. 15x9mm po lewej ok 17x5mm o zachowanych hiperechogenicznych wnękach
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #87  Wysłany: 2011-05-11, 18:57  


Mniamnia, wynik USG piersi jest prawidłowy.
W dole pachowym uwidoczniono powiększone węzły chłonne, jednak z ich budowy wynika, że prawdopodobnie nie są pochodzenia onkologicznego.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #88  Wysłany: 2011-05-11, 19:32  


A czy może być to od depilacji i stosowania antyperspirantów? Mam to już długo, a więc czym jeszcze może być spowodowane?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #89  Wysłany: 2011-05-11, 19:50  


Mniamnia napisał/a:
Mam to już długo, a więc czym jeszcze może być spowodowane?

Generalnie jakimikolwiek infekcjami - bakteryjnymi, wirusowymi. Więc jeśli od depilacji i antyperspirantów nie miałaś jakichś zmian skórnych, to raczej nie od tego.

Miałaś w ogóle jakąś diagnostykę w kierunku Toksoplazmozy, EBV, HIV, HBV i HCV? Nie pisze tego, by Cię straszyć, nic u Ciebie nie jest typowe dla takich zakażeń, ale zwykle się je eliminuje w razie powiększonych węzłów chłonnych.

Jeśli to nie te, potencjalnie poważne choroby, to pewnie węzły są śladem po jakiejś drobnej infekcji, której nawet nie zauważyłaś.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #90  Wysłany: 2011-05-12, 07:44  


Miałam wykonywany tylko test w kierunku hiv, ale wynik wyszedł ujemny. Po jakimś czasie od tego testu pojawiły się te objawy. No, ale chyba raczej niemożliwe, że mnie pielęgniarka czymś zakaziła. Tym bardziej, że moja sytuacja była bardzo mało ryzykowna- użyłam przez przypadek cudzej maszynki do golenia. A na te inne nie miałam testów
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group