Zdajemy sobie sprawę z tego, że trzeba szczególnie teraz uważać na zdrowie i to, co nas nie tyka może Tatę bardzo osłabić.
Niestety wszystko wydarzyło się pierwszego dnia świąt kiedy ciężko jest dostać się do lekarza.
Dzisiaj lekarz pierwszego kontaktu zalecił brać przez 3 dni dwie tabletki, kolejne 3 dni jedną tabletkę i następnie stopniowo odstawiać (jedna tabletka, co dwa dni).
Radioterapeutka mówiła, że Pabi nie jest stricte lekiem na przeziębienie ale zapobiega rozwijaniu się chorób.
Jak pewnie większość z Was wie w takich przypadkach nie chce się czekać, tylko od razu pomagać. Lekarka obstawia, że to wirus. Dzisiaj jeszcze Tacie wyskoczyło tzw. zimno na wardze. Najbardziej martwi nas temperatura. Całe szczęście zaczyna ona spadać.
Czy przeziębienie po radioterapii jest groźniejsze niż takie zwykłe? To znaczy, że może ono wywołać jakieś dodatkowe uszkodzenia miąższu płuc.
kaszel w ciągu dnia zupełnie minął. pozostał tylko taki w trakcie kąpieli (czy to może być związane podrażnieniem płuc wilgotnym powietrzem).
natomiast dzisiaj pojawiła się zadyszka i ogólne osłabienie i zmęczenie.
niestety radiolożka powiedziała, że tomografia jest możliwa dopiero po 3 miesiącach od zakończenia leczenia i jest mało prawdopodobne aby w tak krótkim czasie nastąpiła wznowa po całkowitej regresji.
czy to może sygnalizować dalsze uszkodzenia miąższu płucnego?
odebraliśmy dzisiaj wyniki tomografii komputerowej (pod koniec stycznia robiliśmy usg jamy brzusznej i wszystko było w porządku). Natomiast opis tk nie jest zbyt optymistyczny. Czy chodzi tylko o potwierdzenie wznowy czy to może być coś innego, na przykład powikłania po radioterapii?
Opis: Przywnękowo po stronie lewej pojawił się obszar niedodmy z bronchogramem powietrznym, wlk. 63x64mm na skanach poprzecznych - zmiany zapalne?
Ewidentna masa tu trudna do wykazania, jedynie przy gałęzi górnej lewej tętnicy płucnej widoczny hipodensyjny obszar wlk. 18x12 - nie można wykluczyć recidiva.
Poza tym płuca bez zmian ogniskowych. W śródpiersiu powiększonych węzłów chłonnych nie znaleziono. Nadnercza niepowiększone. Kości w badanym zakresie bez cech meta.
Dodatkowo tylko mogę napisać, że w zeszłym roku robiliśmy tk w innym ośrodku i tam również pojawiła się wzmianka o zmianie hipodensyjnej o wielkości 30x16mm do przodu od aorty, prawdopodobnie szczątkowa grasica.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
[ Dodano: 2014-02-15, 13:57 ]
czy ktoś mógłby mi napisać co oznacza obszar hipodensyjny?
Pod koniec marca stwierdzono u Taty liczne przerzuty do mózgu. Do początku czerwca przyjął 5 kursów chemioterapii (cytostatyk).
Niestety na początku czerwca dostał obrzęku mózgu i po wyjściu ze szpitala w połowie czerwca nie zaczęliśmy już leczenia.
Stan zdrowie pogarsza się z dnia na dzień pomimo tego, że same guzy w mózgu nie "rosną" (rezonans z końca maja). Teraz zmagamy się z upośledzeniem funkcji połykania, przez co Tata nie może jeść oraz normalnie oddychać.
Czy ktoś zmagał się z podobnym problemem? Czy możemy mu jakoś pomóc?
Jesteśmy pod opieka HD. Dodatkowo prowadzący Tatę onkolog ucieszył się z jego wyników i zaprasza Tatę w sierpniu na chemię. Chociaż nie wydaje nam się, że jego stan będzie na to pozwalał.
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum